Statistikaameti analüütik Henry Lass ütleb ERRi artiklis: “Viimase kümne aasta jooksul on kukkumise tõttu surnud 1411 inimest.” Lassi sõnul on see surmapõhjusena viimase kümne aasta jooksul levinum kui avariid, uppumised või tuleõnnetused.

Koduandur tuvastab õnnetusse sattumised enne fataalseid tagajärgi. Siin vaid üks näide paljudest:
“Üleeile kell 9:04 helistas härra Lasnamäelt, ütles, et ta ei saa püsti ja tal on raske hingata. Kohe saatsime kontorist patrulli võtmega ja kutsusime kohale kiirabi. Kiirabi jõudis kohale koos patrulliga. Mees oli voodis, rääkis et ei saa hingata ega liigutada. Kiirabi võttis mehe kaasa.”

Rõõmustame, kui abi saabub õigeaegselt. Ent näiteks Tallinnas on ligikaudu 55 tuhat eakat ning Koduandur pakub täna oma teenuseid neist ainult vähem kui ühele protsendile. Vaatamata sellele oleme koostöös Viking Securityga abistanud Tallinna üksi elavaid eakaid sel aastal mitmesajal juhul. Valdavalt ongi väljasõitude põhjuseks olnud kodused kukkumised. Me isegi ei kujuta ette, kui palju inimesi üle Eesti iga päev abitusse seisundisse jäävad. Loodame, et Koduandur jõuab aina rohkematesse kodudesse kukkumissurmasid ennetama.

Kuna päästjad käivad sageli väljakutsetel, kus üksi elavad vanemad inimesed on kodus kukkudes viga saanud, soovitab päästeamet kodusid nii kohandada, et kukkumist ennetada ja selleks oskavad nõu anda ka sotsiaalabiosakondade töötajad.

Koduandur hoolitseb igapäevaselt selle eest, et ennetada lähedase terviserikkeid ning reageerida kukkumistele võimalikult kiiresti. Enneta õnnetust Koduanduriga!  

Jaga seda postitust sõpradega