Korduma kippuvad küsimused

 • Mis on Koduandur?

  Koduandur on seinale kinnitatav nutikas seade, mis tuvastab inimese hätta sattumise ilma, et eakas peaks selleks ise midagi tegema. Hätta sattumine tuvastatakse liikumatuse andmete alusel.  Koduanduri infosüsteem saadab lähedasele või Viking Security valvekeskusele häireteateid SMS-i või e-posti teel, kui lähedane pole liikunud või toas on temperatuur järsult muutunud. Koduandur võimaldab eakatel kauem ja turvaliselt kodus elada ning suurendab lähedaste turvatunnet. Koduandur töötab patareidega, mida tuleb vahetada kord aastas. Andur on varustatud internetiga.

 • Mis on Kodunupp ehk häirenupp?

  Kodunupp toimib nagu häirenupp ning registreerib lisaks ka kasutaja aktiivsust ja seadme kandmist, kasutades selleks sammude ja temperatuuri sensorit. Nupu abil on võimalik  õnnetuse korral kiirelt ja lihtsalt abi kutsuda, kui inimene on võimeline nuppu vajutama. Kodunupp toimib nii õues kui siseruumides seadmes asuva SIM-kaardiga. Nupuvajutuse info sadetakse lähedasele või Viking Security valvekeskusesse. Kodunuppu laetakse juhtmevaba laadijaga kord kuus.

  Uuri lähemalt https://kodunupp.ee/

 • Kuidas Kodunupp ja Koduandur koos töötavad?

  Koduandur ja Kodunupp teevad tõhusat koostööd, võimaldades seadistada teavitusi, kui randmel kantav Kodunupp läheb seinal seisvast Koduandurist eemale.

  Kujutlege Kodunuppu kui tähelepanelikku ema, operaatorit või valvurit, kes jälgib pidevalt oma lapse, Koduanduri, asukohta. Kui Kodunupp enam Koduandurit ei leia, hakkab ta muretsema ning saadab kontaktisikule teavituse, et isik koos Kodunupuga on läinud Koduandurist eemale.

  Teise näitena võib mõelda, et Kodunupp toimib pidevalt nagu keskjaam, mis jälgib hoolikalt oma “satelliiti” ehk Koduandurit. Kodunupp on väike seade, mida inimene kannab endaga pidevalt kaasas. Kui peaks juhtuma, et Kodunupp läheb Koduandurist eemale, on Kodunupul oluline ülesanne – teavitada koheselt lähedasi, et isik on anduri tunderaadiusest ehk eluruumist lahkunud. Selline tihedalt omavahel toimiv Kodunupu ja Koduanduri suhtlemise süsteem võimaldab eakale lisaturvalisust ja tagab vajadusel kiire abi.

  Kui Koduandur hoiab Teie lähedasel silma peal ja annab ebatavalisest liikumismustrist, mis kukkumise tagajärjel tekkida võib, lähedasele teada mõne aja möödudes, siis Koduanduri väiksem pereliige Kodunupp on valmis koheseks reageerimiseks. Kodunupu abil on võimalik kiiresti abi kutsuda ja see on vaid ühe nupuvajutuse kaugusel.

  Kokkuvõtvalt võib öelda, et Kodunupu ja Koduanduri  omavaheline suhtlus on nutikas tehnoloogiline lahendus, mis pakub täiendavat turvatunnet ja võimaldab kiiret reageerimist juhul, kui lähedane peaks Koduandurist eemale minema. Kahe seadme omavaheline suhtlus aitab hoida lähedaste igapäevaelu ohutuna ning annab võimaluse ulatada abikäsi kriitilistes olukordades.

 • JÄLGI MEID