Kliendilood

Eakas ei vastanud telefonile

Üksi elav eakas proua ei suutnud hommikul ärgates voodist tõusta ning Koduanduri Infosüsteemist saadeti hooldajale teavitus. Prouale üritati küll helistada, kuid vastust kõnele ei saadud, mistõttu sõitis koduhooldustöötaja proua juurde kohale. Selgus, et proua ei suutnud püsti tõusta ja vajas abi ning seetõttu ei vastanud ta ka telefonile.

Koduandur aitas koduhooldustöötajal jõuda õigel ajal eaka juurde!

Temperatuuri langus

Eaka proua kodu kütab õhksoojuspump. Ühel päeval läks aga pump rikki, mistõttu see kodu enam ei kütnud ning ka proua ei osanud lähedastele teada anda, et midagi valesti on. Pumba rikke tõttu hakkas kodus toatemperatuur langema ning Koduanduri infosüsteem teavitas lähedast järsust temperatuurimuutusest.

Tänu Koduandurile sai proua kodu jälle sooja ning lähedane jõudis õigel ajal jaole!

Öösel saadud insult

Üksinda elav 72-aastane naine sai ühel ööl insuldi, mistõttu ei saanud ta enam voodist tõusta. Varahommikul saatis Koduanduri süsteem tütrele teavituse ning tütar proovis emale helistada. Kui ka telefonitsi ema kätte ei saanud, sõitis tütar ema juurde.

Kohale jõudes kutsus tütar kohe kiirabi ning tänu Koduandurile jõuti ema päästa rasketest tervisekahjustustest.

Puuduv liikumine

Poeg oli välismaalt koju tulemas ning kui ta Riia lennujaamas maandus, tuli Koduanduri süsteemist teavitus, et ema liikumine puudub. Ta helistas kohe enda õele, kellel oli võimalik ema juurde sõita. Kohale jõudes selgus, et ema oli kodus insuldi saanud, mistõttu ei olnud ka liikumist.

Tütar kutsus kiirabi ning ema on tänaseks terve. Koduandur aitas päästa ema elu.

Järsk temperatuuri tõus

Oma lapselapse pere juures elav 79-aastane areneva dementsusega vanaema oli üksinda kodus. Noorpere oli samal ajal hõivatud töökohustustega. Kööki oli paigaldatud Koduandur, sest vanaema unustab pidevalt külmiku ukse sulgeda ning tänu Koduanduris peituvale temperatuuriandurile on võimalik lapselapsel talle sulgemist meelde tuletada, kui toatemperatuur külmiku läheduses langema hakkab. Seekord otsustas vanaema üksinda kodus olles hakata endale süüa valmistama ning unustas panni koos toiduga töötavale pliidile. Toatemperatuur hakkas tõusma ning tööl ollnud lapselaps sai selle kohta teavituse. Seejärel helistas ta päästjatele ning kiirustas ka ise kohale.

Tänu Koduandurile hoiti ära kurva lõpuga õnnetus.

Ootamtu kukkumine

Üksinda elav 88-aastane mees läks õhtul vannituppa, kus ta õnnetult kukkus ning enam püsti ei saanud. Kell 23 tuli tütrele teavitus, et liikumist pole tuvastatud ei magamistoas ega ka koridoris, kus paiknes teine andur. Tütar helistas isale ning kui kõnele vastust ei tulnud, sõitis ta isa juurde, kust tütar leidis isa vannitoas abitult lebamas.

Tänu Koduanduri tuvastatud liikumatusele jõudis tütar isa juurde ning kutsus isale kiirabi ja isa sai vajalikku abi.

JÄLGI MEID!