Koduandur kingib meelerahu!

Koduanduris sisalduvad liikumisandur ning temperatuuriandur, mis Sinu eest lähedase heaolu jälgivad. Anduris ei ole kaamerat ega helisalvestit, seega on privaatsus täielikult tagatud. 

Juhtmevaba liikumisandur salvestab vaikides eaka kodus liikumise ja liikumatuse info.

Andmeid on võimalik kontaktisikul arvutist ööpäevaringselt vaadelda.

Soovi korral on võimalik seadistada sõnumid mobiiltelefonile või e-postile eaka mitte liikumisest või ruumi temperatuuri järsust muutumisest. 

Koduandurit saab kasutada ka kohtades, kus pole internetiühendust.

Soovime, et üksi oma kodus elavad eakad, vähenenud toimetulemisvõimega, puudega või terviseprobleemidega inimesed ei jääks kodus abita ja tähelepanuta.

Meil kõigil peab olema võimalus kauem iseseisvalt ja turvaliselt koduses keskkonnas viibida, suurendamata seejuures lähedaste inimeste hoolduskoormust.

Koduandur aitab suurendada lähedaste kindlust ja turvatunnet ning koduhooldusteenus saab täiesti uue mõiste!
Liikumise rütm räägib meile palju inimese terviseseisundist.

-Ebatavaline liikumatus võib viidata juhtunud õnnetusele

-Liikumise vähenemine võib viidata halvenevale tervisele

Inimese elurütm on üsna muutumatu, Koduandurit huvitab liikumatus just sellel perioodil kui see ei ole tavaline.

Kuid peale liikumise saab vaadata ka toatemperatuuri ja õhuniiskuse taset

-Järsk õhutemperatuuri muutus võib viidata kütmata või liialt soojale toale

-Normaalne õhuniiskuse tase peaks kodudes jääma 30-50% vahemikku

Kas Koduanduris on kaamera või helisalvesti?

Ei, Koduandur on justkui liikumisandur, millele on lisatud veel ka temperatuuriandur ja õhuniiskuse mõõtmise võimalus.
Andur ei sisalda kaamerat ega mikrofoni, seega ei pildista, filmi ega salvesta heli. Täielik privaatsus on tagatud!

Kes Koduandurit kasutada saavad?

Koduandur on saadaval kõikidele huvilistele – nii sotsiaaltöös kui eraelus. 
Dementsus, kõrge iga, toimetulemisraskus, puue – on mõned näited, kelle jaoks Koduandur suureks abimeheks on, kuid tegelikult sobib Koduandur iga inimene koju. 
Sotsiaaltöötajate töökoormus aina kasvab ning Koduanduri paigaldamisega on võimalik seda vähendada ja koduhooldusteenus paremini kättesaadavaks muuta – hooldaja saab teavituse, kui on midagi ebatavalist: liikumatus või järsk temperatuurimuutus, seeläbi on kliendi heaolu võimalik jälgida ka ilma kohalolekuta. 
Koduandurid on muidugi kasutusel ka eraklientide kodudes veendumaks, et lähedasega kõik korras on. Koduandur võimaldab jälgida lähedase liikumist ja toatemperatuuri infosüsteemi app.koduandur.ee abil igast maailma otsast ning kodus, kuhu andur paigaldatud on ei pea olema internetiühendust. 
Peale liikumis- ja temperatuurianduri saab Koduanduri abil aktiveerida ka valverežiimi. Valverežiimi abil annab Koduandur vastupidiselt teada hoopis liikumisest, mitte liikumatusest. Olles kodust eemal või viibides reisil, kingib see turvatunde, et kedagi võõrast sinu kodus ei liigu. 
Üheks lähedase heaolus veendumise vahendiks on telefon, kuid kui helistades kõnele ei vastata, annab Koduanduri infosüsteem võimaluse heaolus veendumiseks ka ilma lähedasega kontakti saamata. 

Kuidas Koduandur siis ikkagi toimib?

Kujuta ette õuelampi, mille juures liikudes tuli põlema läheb. Vahe seisneb selles, et õuelambi puhul läheb lamp põlema, kuid Koduandur ei põle ega tee häält, vaid selle asemel läheb meie infosüsteemis siniseks ruuduke, mis annab mõista, et inimene on liikunud. Ruudukeste abil on võimalik näha, millal inimene liikunud päevade ja kellaaegade lõikes. Anduris on ka temperatuuriandur, mis toatemperatuuri mõõdab ning lisaks mõõdetakse ka kodu õhuniiskust. Lisaks saab kasutaja seadistada teavitused, mille alusel saadetakse SMS või E-mail, kui liikumises või temperatuuris on midagi ebatavalist. Tänu sellisele lahendusele saame säilitada klientide täieliku privaatsuse.

Miks valida Koduandur?

-Koduandur austab privaatsust, see ei pildista, filmi ega salvesta heli
-Andur salvestab liikumise/liikumatuse, õhutemperatuuri ning õhuniiskuse andmed
-Kõiki andmeid on võimalik ööpäevaringselt vaadata tasuta meie infosüsteemist app.koduandur.ee üle maailma ning kõikide andmete ajalugu on samuti nähtav
-Kodus, kuhu andur paigaldatakse, ei pea olema internetiühendust
-Koduandur saadab personaalselt seadistatud teavituse SMS või E-maili teel, kui lähedane pole liikunud või temperatuur on järsult muutunud. Häirenupp ja paanikanupp saavad küll abi kutsuda, kuid erinevalt nendest, kutsub Koduandur abi ise. Seega, kui lähedane pole suuteline nuppu vajutama, pole sellest midagi, sest meie andur teavitab võimalikust õnnetusest täiesti ise! 
-Annab eakatele võimaluse hooldekodu asemel elada võimalikult kaua oma kodus
-Koduandur võtab ühendust kontaktisikuga, mitte pole teavituse saajaks Päästeamet või häiretelefon. Tänu sellele on lähedasel teada, et appi tuleb tema poolt usaldatud inimene. 
-Tänu Koduanduri teavitustele ei pea inimene ise abi kutsuma, näiteks häirenupp ja paanikanupp vajavad lähedase nupuvajutust, et abi saada: mõnikord ei ole lähedasel näiteks kukkumise tagajärjel võimalik enam püsti saada ja abi kutsuda, seega teeb Koduandur seda tema eest, et vajalik abi saada!

KODUANDURI PAKETID

Inimene liigub enda kodus väga tavapärases rütmis.

Igapäeva liikumine, inimese aktiivsus, toatemperatuur ja õhuniiskus on faktorid, mille juhtmevaba Koduandur registreerib. 

Mugavaks monitooringuks oleme loonud Koduanduri Infosüsteemi https://app.koduandur.ee/, mida saab ööpäevaringselt info vaatamiseks kasutada. 

Liikumise puudumine või liikumise aktiivsuse vähenemine võib viidata juhtunud õnnetusele. Koduanduri infosüsteem teavitab e-kirja või sõnumi teel, kui inimene ei liigu tavapärases rütmis.

Liikumisandurit saab kasutada ka kohtades kus pole internetiühendust.

Tehnilised parameetrid:

Mõõtmed: 75 x 75 x 40 mm

Töötemperatuur: -10°C kuni 60°C. Seade on mõeldud kasutamiseks kuivades tubastes tingimustes

Patareitoide: 2×1.5V. Patarei kestvus orienteeruvalt 1 aasta 

PIR Liikumisandur. Tuvastuskaugus kuni 5 meetrit

Ruumi suhteline õhuniiskus mõõtetäpsusega ±6% vahemikus 0-100% rH 

Ruumi temperatuur mõõtetäpsusega ±0.5°C vahemikus -10-60°C

Mõõtmiste intervall on 1 minut

Andmeedastuse intervall 10 minutit. Korraga saadetakse 10 mõõtmise info 

NB-IoT (Narrowband-IoT) mobiilside tehnoloogia. Sageduse keskväärtus 800MHz

Üldjuhul kasutusel Elisa või Telia mobiilsidevõrk

JÄLGI MEID!