Hiljutised juhtumid

Hiljutised juhtumid annavad ülevaate viimastest sündmustest ja olulistest juhtumitest, mis puudutavad meie tegevust. Oleme kogunud mitmeid lugusid juhtumitest, mis annavad aimu meie tegevuse ulatusest ning kuidas oleme klientidele abi pakkunud.

31.05.24 | KODUANDUR AITAS TEADMATUSE MUREST ÜLE SAADA

Koduanduriga võttis ühendust Kristiines elava naisterahva kontaktisik, kes ise viibib Eestist eemal. Tütar kasutas app.koduandur.ee infosüsteemi ja oli mures, et ema oli kell 6 hommikul liikunud aga peale seda jäi paus sisse. Vikingi patrull analüüsis kontol toimuvat ning võttis ühendust ka kliendi endaga. Kontole oli just liikumine tekkinud ja proua andis teada, et oli elutuppa magama jäänud. Tuletasime kontaktisikule meelde, et Viking Security number on avatud ööpäeva ringselt, et lisaks Koduanduri tööle on võimalik sinna ka hätta sattumisel helistada. Hingerahu tekitas lisaks veel, et ka Vikingi reageerimine kliendi koju on ööpäevaringne. Olukord lahenes kiirelt ja südamerahu sai tütrele tagatud.

27.05.24 | KLIENDI KÕNE viking security valvekeskusesse 

Esmaspäeva ennelõunat sai Viking Security häirekeskus liikumatuse häire. Võtei ühendust kliendi kontaktisikuga, kes palus oma ema vaatama minna. Kohale saadeti kaks patrulli, kes läksid naisterahva olukorda kontrollima. Kliendini jõudes tuli välja, et proua oli teel vannituppa kukkunud ja iseseisvalt enam püsti ei saanud. Kahjuks ei vajutanud klient Kodunuppu, mis tal küll tegelikult olemas oli aga parasjagu ta seda ei kandnud ja käeulatuses nuppu ei olnud. Patrullid aitasid abivajaja püsti ja osutati esmane kontroll, kiirabi ega täiendavat kontrolli ta ei vajanud. Vikingi patrull jäi veel kliendi juurde mõneks ajaks, et hoida enesetundel silma peal. Lisaks testiti ka häirenuppu, mis töötas ilusti ja tehti prouale meeldetuletus, et nuppu tuleks kanda. Nupulevajutuse puhul oleks patrull saabunud oluliselt kiiremini. 

29.04.24 | vikingi patrull aitas südaööl nuppu vajutanud naisterahvast

Mõni minut enne südaööd sai Viking Security valvepatrull nupulevajutuse häireteavituse. Kristiines elav klient oli kodus enne keskööd kukkunud. Naisterahval oli käe peal häirenupp, mida sai ta koheselt vajutada. Patrull reageeris kiiresti, aitas kliendi püsti ja kontrollis tervist. Täiendavat tervisekontrolli naine ei vajanud ja patrull lahkus.

06.04.24 | KODUANDUR ON OLEMAS KUI KEEGI LÄHEDASTEST ABI OSUTADA EI SAA

Viking Security valvepatrullile tuli aprilli alguses hommikune kõne kliendi lähedaselt. Klient oli kodus kukkunud kuid lähedane ei saanud ise kohale sõita. Naisterahvale saadeti appi Vikingi valvepatrull, kes aitas Haaberstis elava kliendi püsti. Abivajajale käis pea ringi ja tuli osutada ka esmaabi. Täiendavat kontrolli naine ei vajanud ja lubas patrullil lahkuda.

02.04.24 | Kliendi kõne Viking Security patrullile aitas naisterahva abitust olukorrast püsti

2.04 Õhtul sai Viking Security meeskond kõne Mustamäel elavalt naisterahvalt. Naine oli õhtul kodus kukkunud ja jäänud abitusse olukorda. Klient otsutas ise helistada Viking Security patrullile, kes kiirelt ka kohale läks ning proua püsti aitas. Klient aidati voodisse ja täiendavat abi inimene ei vajanud.

25.02.24 | Monitoorimise ja liikumisandmete vaatlemise võimalus päästis elu

Veebruari lõpus leidis aset juhtum, kus vaegnägija oli otsustanud öösel kodust väljuda ning oli kortermaja välistrepil kukkunud. Välismaal elav poeg oli kontol monitoorinud ehk vaadelnud liikumisandmeid ja oli avastanud pühapäeva varahommikul liikumatuse. Kiirelt helistati hooldajale, kes läks kell 8 hommikul kohale, leidis raskete vigastustega kuid elus meesterahva välistrepilt. Kutsuti kiirabi ja politsei. Tänu monitooringule, õnnestus ka tuvastada viimase koduse liikumise ja saadi ülevaade, mis kell abivajaja oli kodust lahkunud. 

13.02.24 | viking security patrull reageeris Sõbrapäeva eel häirenuppu vajutanud naisterahva kukkumisele

Sõbrapäeva eel häirenuppu vajutanud naisterahvale tuli kutsuda kiirabi. 13.02 lõunal vajutas klient ise paanikanuppu, mille peale saatsime kohale kaks Viking Security patrulli. Patrull sisenes korterisse ja avastas, et eakas oli kukkunud. Patrull aitas kliendil püsti saada ja selle käigus tuli välja, et kliendil on tugevad seljavalud. Patrull kutsus kiirabi ja abivajaja viidi endaga kaasa, et teostada täiendav kontroll. Lisaks palus kontaktisik patrullil eakaga kaasa saata ka võtmed, telefon ja tahvelarvuti.

10.02.24 | peaga vastu voodi äärt kukkunud naisterahvale tuli kutsuda kiirabi

10.02 Lõuna paiku tuli liikumatuse häire Kristiine piirkonnas elava naisterahva juurest. Viking Security patrull proovis mitmeid kordi kliendiga ühendust saada, kuid tulutult. Ühendust võeti ka kontaktisikuga, kes oli olnud suhtluses ka sotsiaaltöötaja. Kuna hooldaja ligipääs abivajaja juurde oli piiratud, tuli siiski meie patrullil sekkuda ja kohale minna. Kohale jõudes oli klient magamistoas pikali ja väidetavalt oli kukkunud peaga vastu voodi äärt. Viking Security patrull hindas okukorda ja otsustas kutsuda kiirabi, kes viis naise haiglasse täiendavasse kontrolli.

14.01.2024 | Viking security patrull aitas päästa teadvuseta mehe

Õismäel elava härra juurest tuli liikumatuse teade. Telefonile mees ei vastanud ning tema kontaktisik samuti härrast midagi ei teadnud. Viking Security saatis olukorda kontrollima kaks patrulli. Selgus, et mees on pikali voodis ja teadvuse kaotanud. Hingab, aga ei reageeri. Patrull kutsus kiirabi, kes tuvastas, et mehe versuhkur on väga madal, ja andis talle esmaabi. Mees tuli teadusele, aga kiirabi viis ta siiski haiglasse.

12.12.23 | Hingamisraskustes meesterahvas toimetati haiglasse

Üleeile kell 9:04 helistas härra Lasnamäelt, ütles, et ta ei saa püsti ja tal on raske hingata. Kohe saatsime kontorist patrulli võtmega ja kutsusime kohale kiirabi. Kiirabi jõudis kohale koos patrulliga. Mees oli voodis, rääkis et ei saa hingata ega liigutada. Kiirabi võttis mehe kaasa.

12.12.23 | ABI osutamine PÕRANDALE PIKALI JÄÄNUD prouale

Kell 20:14 sai Viking Security liikumatuse häire 87-aastase proua juurest. Telefonile ta ei vastanud ning sotsiaaltöötaja ei saanud ka kätte. Kohale sõitis Toetuse Patrull, kes avastas, et klient on pikali põrandal. Patrull aitas ta püsti, pakkus vett ja süüa. Rohkem abi proua ei vajanud ja patrull lahkus. Tänu Koduanduri ja Viking Security tõhusale koostööle ei jäänud inimene abitusse seisundisse lamama.

04.12.23 | ABITUS SEISUNDIS NAISTERAHVAS LEBAS LIIKUMATULT PÕRANDAL

Saime liikumatuse häre Mustamäel elava proua korterist. Viking Security proovis 3 korda tulutult kliendile helistada. Kui ta ei vastanud, tehti kõne kontaktisikule, kes palus minna prouat vaatama. Patrullide saabudes tuli välja , et naisterahvas on paljalt esiku põrandal ja väga halvas seisundis. Viking kutsus hädasolijale kiirabi, kes viis ta haiglasse.

JÄLGI MEID!