Hiljutised juhtumid

Hiljutised juhtumid annavad ülevaate viimastest sündmustest ja olulistest juhtumitest, mis puudutavad meie tegevust. Oleme kogunud mitmeid lugusid juhtumitest, mis annavad aimu meie tegevuse ulatusest ning kuidas oleme klientidele abi pakkunud.

13.02.24 | viking security patrull reageeris Sõbrapäeva eel häirenuppu vajutanud naisterahva kukkumisele

Sõbrapäeva eel häirenuppu vajutanud naisterahvale tuli kutsuda kiirabi. 13.02 lõunal vajutas klient ise paanikanuppu, mille peale saatsime kohale kaks Viking Security patrulli. Patrull sisenes korterisse ja avastas, et eakas oli kukkunud. Patrull aitas kliendil püsti saada ja selle käigus tuli välja, et kliendil on tugevad seljavalud. Patrull kutsus kiirabi ja abivajaja viidi endaga kaasa, et teostada täiendav kontroll. Lisaks palus kontaktisik patrullil eakaga kaasa saata ka võtmed, telefon ja tahvelarvuti.

10.02.24 | peaga vastu voodi äärt kukkunud naisterahvale tuli kutsuda kiirabi

10.02 Lõuna paiku tuli liikumatuse häire Kristiine piirkonnas elava naisterahva juurest. Viking Security patrull proovis mitmeid kordi kliendiga ühendust saada, kuid tulutult. Ühendust võeti ka kontaktisikuga, kes oli olnud suhtluses ka sotsiaaltöötaja. Kuna hooldaja ligipääs abivajaja juurde oli piiratud, tuli siiski meie patrullil sekkuda ja kohale minna. Kohale jõudes oli klient magamistoas pikali ja väidetavalt oli kukkunud peaga vastu voodi äärt. Viking Security patrull hindas okukorda ja otsustas kutsuda kiirabi, kes viis naise haiglasse täiendavasse kontrolli.

14.01.2024 | Viking security patrull aitas päästa teadvuseta mehe

Õismäel elava härra juurest tuli liikumatuse teade. Telefonile mees ei vastanud ning tema kontaktisik samuti härrast midagi ei teadnud. Viking Security saatis olukorda kontrollima kaks patrulli. Selgus, et mees on pikali voodis ja teadvuse kaotanud. Hingab, aga ei reageeri. Patrull kutsus kiirabi, kes tuvastas, et mehe versuhkur on väga madal, ja andis talle esmaabi. Mees tuli teadusele, aga kiirabi viis ta siiski haiglasse.

12.12.23 | Hingamisraskustes meesterahvas toimetati haiglasse

Üleeile kell 9:04 helistas härra Lasnamäelt, ütles, et ta ei saa püsti ja tal on raske hingata. Kohe saatsime kontorist patrulli võtmega ja kutsusime kohale kiirabi. Kiirabi jõudis kohale koos patrulliga. Mees oli voodis, rääkis et ei saa hingata ega liigutada. Kiirabi võttis mehe kaasa.

12.12.23 | ABI osutamine PÕRANDALE PIKALI JÄÄNUD prouale

Kell 20:14 sai Viking Security liikumatuse häire 87-aastase proua juurest. Telefonile ta ei vastanud ning sotsiaaltöötaja ei saanud ka kätte. Kohale sõitis Toetuse Patrull, kes avastas, et klient on pikali põrandal. Patrull aitas ta püsti, pakkus vett ja süüa. Rohkem abi proua ei vajanud ja patrull lahkus. Tänu Koduanduri ja Viking Security tõhusale koostööle ei jäänud inimene abitusse seisundisse lamama.

04.12.23 | ABITUS SEISUNDIS NAISTERAHVAS LEBAS LIIKUMATULT PÕRANDAL

Saime liikumatuse häre Mustamäel elava proua korterist. Viking Security proovis 3 korda tulutult kliendile helistada. Kui ta ei vastanud, tehti kõne kontaktisikule, kes palus minna prouat vaatama. Patrullide saabudes tuli välja , et naisterahvas on paljalt esiku põrandal ja väga halvas seisundis. Viking kutsus hädasolijale kiirabi, kes viis ta haiglasse.

03.12.23 | KODUANDURI OLEMASOLU AITAS KÄELUU MURDNUD PROUA HAIGLASSE

Kell 17:48 sai Viking Security liikumatuse häire. Naisterahvas telefonile ei vastanud ning väikese ootamise järel ei tulnud ka liikumist. Otsustasime helistada kontaktile, kes ise kohale minna ei saanud. Kohale saadetud Mustamäe ja Marienthali patrull leidis kliendi põrandalt ja nende hinnangul murdis proua oma käeluu. Patrullid kutsusid kohale kiirabi, kes viis naisterahva haiglasse.


22.10.23 | Koduandur tuvastas abitus seisundis KLIENDI

Veidi peale lõunat sai Viking Security kliendi liikumatuse häire. Naisterahvaga ei õnnestunud telefoni teel kontakti saada. Seejärel võeti ühendust kontaktisikuga, kes läks kohale liikumatuse põhjust selgitama. Selgus, et välisuks oli lukus ning võti seespool ees. Toast oli kuulda rääkimist ja häälitsemist. Kliendi kontaktisik kutsus appi Vikingi patrullmeeskonna. Ust võtmega avada ikkagi ei õnnestunud. Kohale kutsutud päästetöötajad ronisid redeliga kolmandale korrusele ja avasid ukse seestpoolt. Abitu naisterahvas oli toas pikali maas. Kohale tuli kiirabibrigaad, kes viis kliendi haiglasse.

20.10.23 | hooldustöötaja aitas öösel kukkunud naisterahvast

Juhtum Jõgeval: Koduanduri infosüsteem saatis hooldustöötajale teavituse hommikul kell 8:30 kliendi liikumatusest. Hooldustöötaja läks koheselt klienti külastama. Kohal selgus, et klient lamab põrandal ning räägib vaevaliselt. Selgus, et inimene oli kukkunud ning ei saanud enam iseseisvalt püsti. Hooldustöötaja kutsus kiirabi, kes viis inimese haiglasse. Kliendile tehti analüüsid ning saadeti kodusele järelvalvele tagasi.

05.09.23 | VALVEKESKUSE TÖÖTAJA AITAS RATASTOOLIS ABIVAJAVAT KLIENTI

Õhtul kell 21.30 helistas Viking Security valvekeskusesse klient, teatades, et ta on ratastoolis väga ebamugavas asendis ning vajab kiiret abi. Valvekeskuse töötaja jõudis kliendini 10 minutiga ning avastas, et isik oli ratastoolilt peaaegu maha libisenud ning ei suutnud end ise üles aidata. Valvekeskuse töötaja toetas klienti ning aitas ta kohe istuma. Edasist abi ei olnud vaja ning olukord lahendati kella 21.50-ks. Klient oli valvemeeskonnale tänulik kiire reageerimise ja abistamise eest.

04.08.23 | Häireteade viis kiire sekkumiseni: Viking Security aitas kukkunud mehe püsti

Viking Security valvekeskus sai häireteate, mille peale valvekeskuse töötaja proovis abivajajale helistada. Klient toru vastu ei võtnud ning abivajava mehe juurde läks kaks patrulli. Selgus, et 66-aastane meesterahvas oli kukkunud nii, et püsti enam ei saanud. Viking Security töötjad aitasid mehe püsti ning saatsid ta voodisse. Muud abi meesterahvas ei vajanud.  

03.08.23 | Koduandur päästis eaka proua elu: Türi valla sotsiaalhooldaja kiire tegutsemine

Türi valla sotsiaalhooldaja sai SMS-teate, et Koduandur tuvastas eaka kliendi liikumatuse. Sotsiaalhooldaja proovis eakale helistada, kuid keegi ei võtnud telefoni vastu ega avanud ust. Olles infosüsteemist näinud, et eaka liikumismuster ei ole tavapärane, kutsuti appi päästeamet. Päästjad ronisid läbi rõdude viiendale korrusele ja pääsesid korterisse sisse. Selgus, et eakas proua oli kukkunud ning ei suutnud ise püsti tõusta. Kukkunud proua aidati püsti ning viidi EMO-sse.  

JÄLGI MEID!