Viking Security valvekeskus sai 2023. aasta märtsikuus isiku liikumatuse teate ning reageeris viivitamatult, helistades kohe kliendile. Vaatamata mitmetele kõnekatsetele ei saadud klienti telefoni teel kätte. Seejärel võttis Viking Securityi töötaja ühendust kliendi kontaktisikuga, kes ei osanud anda teavet kliendi hetkeseisu kohta. Kaks valvekeskuse töötajat otsustasid üheskoos minna kliendi juurde, et veenduda tema heaolus. Teel kliendi juurde, jätkas üks valvetöötajatest suhtlust telefoni teel kliendi lähedasega.


“Kuulsime ukse tagant, et kliendil toas televiisor kõvasti mängib, aga korduvale valjule koputusele keegi ei vastanud,” meenutas valvetöötaja, kes helistas kliendi ukse taga seistes veelkord kliendile lootuses, et keegi vastab.  “Kuulsime, et toas telefon heliseb, aga sellele ei vastatud ja ei tekkinud ka liikumist,” rääkis valvetöötaja. Seepeale proovis valvetöötaja avada ust varuvõtmega, kuid see ei õnnestunud, sest isik oli jätnud korteri seestpoolt võtme välisukse ette. 


Kuna kliendi kontaktisik ei olnud teadlik lähedase olukorrast, otsustas Viking Security valvetöötaja ohutuse tagamiseks kutsuda kiirabi ja Päästeameti töötajad, kes aitaksid korterisse siseneda ja osutada vajalikku abi. Et ust mitte maha lõhkuda, sisenes Päästeameti töötaja neljanda korruse korterisse redeli abil rõdu kaudu. Läbi rõduakna nägid päästjad, et inimene istub toolil, pea rinnale vajunud. 

Et ust mitte maha lõhkuda, sisenes Päästeameti töötaja neljanda korruse korterisse redeli abil rõdu kaudu.


Päästetöötajad sisenesid korterisse rõduukse kaudu ja avasid seestpoolt välisukse. Korteris selgus, et kuigi midagi ei olnud põlema läinud, oli toas väga intensiivne vinguhais ja temperatuur oli kõrge. Selgus, et korteris oli kogu öö töötanud gaasipliit, mis oli põhjustanud tugeva ning eluohtliku vingugaasi lekke.

Kiirabi kontrollis, et kliendil oli endiselt pulss, ning ta asetati kiiresti lamama. Eakale anti hapnikku, manustati ravimeid ja ta viidi kiirabiga haiglasse. Haiglas selgus, et kliendil oli tugev vingumürgitus ning ta jäeti sinna taastuma. Peale kiirabi ja Päästeameti tegutsemist jõudis sündmuskohale lähedase sugulane, kes oli valvemeeskonnale ning Päästeametile kiire tegutsemise eest tänulik. 

“Koduanduri abil suudeti taas päästa inimese elu.”

Viking Security valvetöötaja


Viking Security valvetöötaja selgitas, et olukord tuvastati tänu kliendi kodus olevale Koduandurile, mis saatis valvekeskusele teate liikumatusest. “Koduanduri abil suudeti taas päästa inimese elu,” märkis valvetöötaja. Valvetöötaja lisas, et ta on olnud pärast õnnetusjuhtumit pidevalt kontaktis ka isiku lähedasega. “Hea uudis on see, et isik on märkimisväärselt paranenud ja tunneb end juba hästi,” jagas valvetöötaja. Samuti rõhutas ta isiku lähedasele, kui oluline on selgitada gaasipliidi kasutamist ja vältida olukordi, kus pliidiga hakatakse tuba kütma.

Loe teisi hiljutisi juhtumeid SIIT.

Jaga seda postitust sõpradega