Koduanduri Infosüsteemis teavituste seadistamine
Lisaküsimuste korral võtke meiega ühendust telefonil +372 53 414 885 või meiliaadressil tarmo@koduandur.ee
Infosüsteemi sisselogimine
1. Loo konto ning logi sisse aadressil https://app.koduandur.ee/ või meie kodulehel https://koduandur.ee/ klikates nupul „Logi sisse“.
Kuvapilt 1. Koduanduri infosüsteemi sisselogimine.
2. Avanenud lehel klikake nupule „Monitooring“
Kuvapilt 2. Koduanduri infosüsteemi avaleht.
Teavitused ja nende tähendused
Selleks, et lähedased või sotsiaaltöötajad ei peaks koduanduri infosüsteemis https://app.koduandur.ee/ eaka koduseid liikumisi pidevalt vaatlema, saab seadistada automaatsed teavitused, kui eakas ei liigu kodus tavapärases rütmis. Koduanduri infosüsteem saadab SMS-i või emaili ebatavalisest liikumatusest või kui toatemperatuur on seadistatud vahemikust väljas.
Teavituste vaade infosüsteemis on näha kuvapildil 3.
Kuvapilt 3. Monitooringu vaade, teavitused
Teavituste selgitused
Järgnevalt teavituste selgitused:
1. Ebaharilik temperatuur – Teavitus saadetakse siis, kui toatemperatuur on väljaspool määratud vahemikku. Pildil on näha, et kui temperatuur on väiksem kui 14 või suurem kui 30 kraadi, siis saadetakse teavitus. Liiga madal temperatuur võib viidata kütmata toale ning liiga kõrge temperatuur ohtlikult palavale toale. Teatavasti on liiga kõrge temperatuur eaka tervislikule seisundile koormav.
2. Aktiivsuse vähenemine – Teavitus saadetakse siis, kui kuu jooksul tuvastatud liikumiste hulk on vähenenud 50% võrreldes eelneva kuuga. Kuude lõikes liikumise vähenemine võib tähendada nii tervise halvenemist kui ka kodust tihti eemal viibimist.
3. Valve režiim – Teavitus saadetakse siis, kui tuvastatakse liikumine. Seda režiimi saab kasutada siis, kui eakas läheb mõneks ajaks kodust ära ning soovitakse teada, kui keegi ruumides liigub.
4. Liikumatuse tuvastamine – Teavitus saadetakse siis, kui liikumist ei ole tuvastatud määratud ajavahemikus, määratud tundide jooksul. Kuvapildil 3 on näha teavituse seadistamist nii, et kui kella 6 ja 23 vahel pole inimene vähemalt 4 tundi liikunud, siis saadetakse sellest teavitus. Liikumatuse perioodi pikkus on mõistlik seadistada varasemalt kogutud andmete põhjal. Kui see on tavaline, et inimene päevasel ajal kodus kuni 3 tundi, näiteks kella 6 ja 23 vahemikus ei liigu, siis on mõistlik seadistada teavitus siis, kui liikumist pole 4 tunni jooksul tuvastatud.
5. Öine liikumine – Teavitus saadetakse siis, kui öisel perioodil tuvastatakse liikumine. Pildil on näha, et kui öösel kella 1 ja 5 vahel liikumine tuvastatakse, siis saadetakse teavitus. Öise liikumise kohta info saamine võib olla vaatlejale vajalik näiteks selleks, et teada, kas inimene võib öösel kodust lahkuda.
6. Liikumist ei ole tuvastatud enne määratud kellaaega – Teavitus saadetakse siis, kui liikumist pole enne määratud kellaaega tuvastatud. Pildil on näha, et kui liikumist ei ole tuvastatud enne kella 11.00, siis saadetakse teavitus. Kui inimene ärkab tavaliselt näiteks kella 8 ja 9 vahemikus ning kella 11.00 ei ole liikumist tuvastatud, võib olla juhtunud õnnetus.
Teavituste seadistamine
Teavitused on mõistlik seadistada nädal aega peale paigaldamist ja andmete kogumist.
1. Monitooringu all avanevas ülemises menüüs, tuleb valida „Ülevaade“ ning sellel klikata.
Kuvapilt 4. Vaade monitooringu menüüst.
2. Ülevaate lehel tuleb kerida alla, kuni on näha „Sõnumid ja teavitused“
Kuvapilt 5. Vaade lehelt Ülevaade.
3. Seadistusi saab muuta, klikkides sinisel nupul „Muuda“ ning avanenud aknas on võimalik valida sobivad vahemikud.
Ebahariliku temperatuuri seadistuste muutmise näide on näha kuvapildil 6. Peale sinisele „Muuda“ nupule klikkamist avaneb aken, kuhu saab sisestada soovitud vahemiku. Peale vahemiku sisestamist tuleb muudatus kinnitada nupuvajutusega „Salvesta“. Kui temperatuur on väiksem või suurem seadistatud vahemikust, saadab infosüsteem teavituse.
Kuvapilt 6. Temperatuurivahemiku muutmine.
4. Teavituste sisselülitamiseks tuleb soovitud teavituste juures klikata nupule „Aktiveeri“. Teavitused on sisse lülitatud siis, kui nupp „Aktiveeri“ kõrval on helesinine nagu näha kuvapildil 7.
Kuvapilt 7. Teavitused.
5. Valimaks, kellele teavitused saadetakse tuleb lehte kerida natuke ülespoole, kus on näha osa „Hooldaja“. Kui hooldajat pole veel lisatud, siis tuleb seda teha klikates nupul „Lisa hooldaja“.
Kuvapilt 8. Hooldaja lisamise nupp.
6. Peale nupuvajutust avaneb aken, kuhu tuleb sisestada hooldaja andmed. Nagu näha kuvapildil 9, saab lehe allosas valida, kas hooldaja saab teavitusi. Kui on linnukesega valitud, et hooldajale saadetakse teavitused, tuleb valida kas need saadetakse SMS ja/või emaili teel. Valiku tegemiseks tuleb kastile klikata, et sinna tekiks linnuke. Andmete kinnitamiseks tuleb klikata „Salvesta“ ning teavitused on seadistatud.
Kuvapilt 9. Hooldaja andmete lisamine.
Liikumise, õhutemperatuuri -ja niiskuse andmed
1. Ülemisest sakist tuleb valida „Monitooring“ ning sellele klikata
Kuvapilt 10. Monitooringu valimine.
2. Kuvapildil 11 on näha, et liikumised on tähistatud siniste ruutudena.Mida tumedam on ruut, seda rohkem on liikumisi tuvastatud. Sinisel ruudul märgitud number näitab liikumiste arvu tunnis. Valged ja hallid ruudud näitavad, et liikumist tuvastatud ei ole. Andur tunneb liikumisi justkui liikumise peale süttiv õuelamp – lambi asemel läheb aga infosüsteemis ruut siniseks.
Kuvapilt 11. Liikumiste tabel.
3. Kerides eelmises punktis näidatud liikumise tabelist alla, on näha toatemperatuuri tabel.
Kuvapilt 12. Toatemperatuuri tabel.
4. Klikates „Kuva õhuniiskuse andmeid“ avaneb õhuniiskuse tabel. Normaalne õhuniiskuse tase peaks kodudes jääma 30-50% vahemikku.